Saturday, May 10, 2014

Igasugust..

Kuna viimasel ajal on töö haaranud minu enamuse ajast, siis käsitöö asjad olen juba täitsa kokku lükanud. Mõned asjad, mis siis viimasel ajal valminud on:

Tütre rühmakaaslasele sünnipäevaks:

Tütre sõbrannale kaart tänaseks..


 Tellimusena valmis kaart ühele uuele ilmakodanikule

 Üsna kesiselt on läinud õmblemises. Ühel laupäeva ennemlõunal suutsin õhukese vatiiniga vesti valmis õmmelda. Vestil on ka põuetasku.
Uute pükste vajadus tuli õhtuga. Samal õhtul kiire vuristamisega tegin väga lihtsad püksid.

Sain taaskasutusest lastetuppa raamaturiiuli, millel puudus tagasein ehk teisisõnu, seda ei ole olnudki seal. Alguses seisis riiul ilusti sirgelt, kuid siis panin tähele, et riiul vajub pidevalt viltu raamatute raskuse tõttu.
Kasutasin riiulile tagaseinaks ühe meie varem välja visatud kapi tagaseina. Kuna riiuli ja tagaseina värvitoonid olid täiesti erinevad, siis katsin tagaseina tapeediga.

Kuna tütar läheb sügisel kooli, siis on kella tundma õppimine üks koduseid teemasid, millega vahel tegeleme.
Üksõhtu tekkis meil tütrega vestlus teemal: Aeg ja selle liikumine. Oli päris huvitav, kuid tütar tunnistas ka ise, et sellest teemast on tal raske aru saada. Järgmisel päeval joonistasime aastaaegadega pildid, panime keskele päikese, musta riba külge keerleva maakera ja maakera küljes on mustal ribal kuu. Kuna süsteemi sai liigutada, siis see selgitas talle nii mõndagi aja ja selle liikumise kohta.

2 comments:

 1. Kui uskumatu ilusad kaardit oled jälle teinud!

  Ja see viimane pild: päris hea idee! Õpetan koolis järgmisel aastal teist klassi, olen päris kindel et teeme sellemoodi tööd :)

  Palun vabandust eesti keele eest: ainult kaks aastat olen seda õppinud!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ei ole vaja vabandada keele pärast..;) Kõik on arusaadav ja loogiline ja ääretult tubli, kes jaksab õppida vabast tahtest.

   Delete